Bakan Zeybekci’den Akşener’in Sözlerine Yanıt Gecikmedi

28 Mayıs 2018 41 0


Denizli’de halkla buluşan Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’ye sert sözlerle eleştirmişti. Akşener’in sözlerine Bakan Zeybekci’den yanıt gecikmedi. Bakan Zeybekci sosyal medya hesabından Akşener’in ismini vermeden o sözlere cevap verdi.

İYİ Parti Kurucu Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Denizli’de Ekonomi Bakanı Zeybekci’ye sert sözlerle yüklendi. Bakan Zeybekci’nin dolarla ilgili sözleri üzerinden yüklenen Akşener, “Dediniz ki: Denizli’ye bela olmasın, milletin başına bela olsun. Sanayi şehrinden gelmiş adam, ‘Dolar, döviz ne işe yarar?’ diyor. Cahil desem cahil değil, ahmak desem ahmak değil. Burada fabrikalar çökerken, her şeyin dolarla yapıldığı ülkede Ekonomi Bakanı çıkıyor, ‘Dolarla bizim işimiz yok’ diyor. Burada fabrikalar çökerken, işçi çıkarırken, her girdiğinin dolarla olduğu Türkiye’de sanayi ürünlerinin bütün girdilerinin dolarla geldiği bir ülkede Ekonomi Bakanı çıkıyor, ‘Dolarla molarla işimiz yok’ diyor. Hadi oradan be, hadi oradan cahil. Yalnız bir şey var. Bunun patronu var ya, o çok kızgın. Bana bir şey diyecek söyleyemiyor. Arada bir ‘eyy’ diyecek ama kendini tutuyor.” dedi.

Akşener’in sözlerine Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci sosyal medyadan cevap verdi. Bakan Zeybekci twitter hesabından yaptığı açıklamada “Meydanın bir an boş olduğu, taşların bağlı köpeklerin bağsız olduğu zamanlar olur. Milletimiz ve Denizlimizin kadınları salyalı, yalancı, iftiracı, günahkar ağızını bağlar, layık olduğun çukuruna geri gönderir. Sana alçak bile demeyeceğim siyasetin yüz karası, çünkü sen çukursun.” sözleriyle Akşener’i sert bir dille eleştirdi.

Akşener’in sözlerine bir tepki de AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz’den geldi. Twitter hesabından açıklama yapan Filiz, “Meyve veren ağaç taşlanır der atalarımız; Liderimiz, Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımıza, şehrimizin medarı iftarı Bakanımıza İPe sapa gelmeyen konuşma yapmak haddine değil. Sen esas nereden geliyor bu yoğurdun bolluğu onu söyle.” dedi.

No tags for this post.

The post Bakan Zeybekci’den Akşener’in Sözlerine Yanıt Gecikmedi appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam