Atilla ve İrdem DTYG’ye Konuştu

13 Ocak 2018 43 0


Denizli’nin en büyük sosyal medya grubu Denizli Trafik Yaşam Grubu, Denizlispor için dev bir desteğe hazırlanıyor. Adana Demirspor maçına 10 bin kişiyle katılmayı hedefleyen gruba Denizlispor’dan yanıt geldi. Denizlispor Başkan Yardımcısı Taner Atilla ve Asbaşkan Necip İrdem, konuyla ilgili Denizli Trafik Yaşam Grubu’nda yapılan canlı yayına katıldı.Canlı yayında transferlerden borçlara, altyapıdan seyirci desteğine kadar önemli açıklamalarda bulunan Atilla ve İrdem, taraftarı Adana Demirspor maçına davet etti.

Takımın içinde bulunduğu durumla ilgili açıklama yapan Taner Atilla, “Destekleri için Denizli Trafik Yaşam Grubuna çok teşekkür ediyorum.Takımımızın kampı sona erdi.Sevgili hocamız Reha Erginer, takımımıza 2 gün izin verdi.Pazar günü takımımız kulübümüzde toplanacak.Ama bu arada yönetim olanca hızıyla ve dikkatle transfer çalışmalarına devam ediyor. Patrick Eze de aramıza katıldı. Kulübün dördüncü transferinin de imzasını attırdık. Düşündüğümüz 3 yada 4 tane daha transfer olabilir.Bunun çalışması içerisindeyiz. Bunu da Adana Demirspor maçı öncesi bitirip, inşallah yeni transferleri de takımımıza dahil etmek istiyoruz.Biraz geç kaldığımıza dair eleştiriler var ama dikkatli adım atmaya çalışıyoruz. Transfer yapmak için transfer yapmamaya çalışıyoruz.Nokta atışı yapmaya çalışıyoruz.Bu anlamda ben tekrar desteğiniz için çok teşekkür ederim.” dedi.

“TARAFTAR BAŞARILI OLUNCA YANIMIZDA”

Takımın maçlarına taraftarın ilgi göstermemesiyle ilgili konuşan Başkan Yardımcısı Taner Atilla, “Biz passolig daha yaygın olsun diye bir tane Bayramyeri’ne bir tane de Valilik üzerindeki işletmekte olduğumuz otoparka Passolig’ten bir bayilik istedik.Ancak bayiliğin günlük kirasının 200 dolar olduğunu söylediler.Ama ona rağmen bizim hafta içi her gün stadımızın önünde passolig gişeleri açık. Passolig kartı çıkarmak sadece 10 dakika sürüyor.Bunun bir bahane olmaması lazım. Her seferinde taraftarımız bana Eskişehir’i örnek verdiğim için.Eskişehir ve Samsun o kadar güzel organize oluyorlar ki sizin de bu aralar organize olma işinizi takip ediyoruz. Bu iş gönül işi, sevda işi. Ne olursa olsun bizim taraftarımız başarı olursa stadtalar, başarısızlık olursak maalesef yanımızda yoklar. Bence bunun tam tersi olması lazım.Takımın taraftara ihtiyacı olduğu dönemde yanımızda olmalılar ki biz o başarıya çabuk adımlarla gidelim. Ama sizlerinde büyük katkılarıyla taraftarlarımız artık çok güzel organize olmaya başladı. Adana Demirspor maçında taraftar patlaması bekliyoruz.Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şehrimizde olacak.Gerek kendisine gösterilecek ilgi, gerekse güvenlik anlamında sorun olmaması için maçın saatinin değiştirilmesi talebinde bulunduk. Belki bizden stada helikopterle inme talebinde bulunabilirler. Bütün bunları düşünerek federasyona yazı gönderdik. Maçın saat ve gününün Pazar günü 13:00, 15:30 veya 19:00 olarak değiştirilmesi talebinde bulunduk.Federasyon bize Valilik üzerinden de bir talep istediler. Pazartesi günü onu da yerine getireceğiz. Değerlendirmede inşallah maçı Pazar gününe alırlar. Maçı Pazar gününe de alırlarsa sizlerin desteği ile taraftar patlaması bekliyoruz.” dedi.

“BİLETLERİMİZ STANDART”

Bilet fiyatlarıyla ilgili de açıklama yapan Atilla, “Biletlerimiz genelde standart. Misafir takım için kale arkasını 5 TL yaptık. Ancak gittiğimiz her yerde 15-20 TL’ye biz bilet aldık. Çok nadir yerlerde 5 TL’ye aldık.Sadece sezon başından bu yana kale arkasını misafir bölümüne ayarlayarak 10 TL’ye çıkardık. Onun dışında bütün yerlerin fiyatları sabit kaldı.Maraton bölümümüz sadece 10 TL, kapalılar biraz pahalı ama gelen talebe göre o da değerlendirilebilir. Elimizde şu an kombine ilet var. Passo’sunu çıkarana kombine yükleyebiliriz.” ifadesini kullandı.

“265 BİN KÜÇÜMSENMEYECEK BİR RAKAM”

Denizli Trafik Yaşam Grubu hakkındaki düşüncelerini de söyleyen Atilla, “Zaten takip ettiğim bir grup.Aynı zamanda üyelerinizden bir çok kişiyle de birebir tanışıyorum ve görüşüyorum. Ama bize son zamanlarda en etkili desteği veren bir grup. Bu anlamda biz sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Ama Adana maçı olsun bir sonraki İstanbul maçı olsun ondan sonraki Eskişehir maçı olsun, ilk 2-3 maç bizim için gerçekten çok önemli. Kritik bir noktada olduğumuz biliyorsunuz.Bu anlamda desteğinizi bize stadta da gösterirseniz bizi çok mutlu edersiniz. Biliyorsunuz bu işleri biraz da havaya sokan taraftarın gücü.O itici gücü de eğer hissedebilirsek biz stadta, inşallah takımımız ilk maçı alabilirsek veya yenilmezsek, artık takım önüne çok ciddi adımlarla ilerleyecektir. Ben bu anlamda size gerçekten çok teşekkür ederim. 265 bin küçümsenmeyecek bir rakam. Birçok ilin nüfusu kadar bir rakam.Bizim Denizlispor sayfasının neredeyse iki katından bile fazla. Ben o anlamda sizden hem desteğiniz için hem teşekkür ediyorum hem de desteklerinizin artarak sürdürmenizi çok çok rica ediyorum.” dedi.

Recep Niyaz transferiyle ilgili yönlendirilen soruya da cevap veren Atilla, en çok olmasını istedikleri transferin bu olduğunu söyledi. Atilla, “Bu konuda her yönden bastırıyoruz. Hatta Rizespor yönetimini bile biraz yumuşattık ama İbrahim Üzülmez hocamız maalesef vermiyor. Ama yine de ısrarımız devam edecek. Almaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

“ADANA MAÇINDA TARAFTAR SORUNUNU AŞACAĞIZ”

Adana Demirspor maçında taraftar desteği beklediklerini söyleyen Denizlispor Asbaşkanı Necip İrdem, “Denizlispor, Denizli’nin takımı. Denizli’nin olmazsa olmazı. Son zamanlarda grupsal anlamda ve sosyal faaliyetlerde gösterdiğiniz büyük destekten dolayı Türkiye’deki çok ender gruplardan biri olma yolunda ilerliyorsunuz. Zaten sayınızdan da belli, 265 bin sayısı şu anda telaffuz ediliyor.Bu anlamda baktığınız zaman sosyal anlamda çok büyük bir grupsunuz. Denizlispor’a son zamanlarda verdiğiniz Adana Demirspor maçındaki desteğiniz ‘Hep beraber Adana maçına’ sloganıyla vermiş olduğunuz destekten dolayı biz size çok teşekkür ediyoruz.Son zamanlarda Denizlispor kulübünün en büyük ihtiyacı olan olay taraftar grupları.Böyle bir sıkıntımız var.İnşallah Adana Demirspor maçında Denizli Trafik Yaşam Grubunun desteğiyle bizim bu taraftar sorunu aşacağımızı ve sayının binlerin üstüne çıkacağını ben tahmin ediyorum.”dedi.

 

“TAKIMIMIZ SEYİRCİSİZ KALMASIN”

Taraftarlar arasındaki gruplaşmaya değinen Başkan Yardımcısı Atilla, “Deplasmanlarda kendimizi yalnız hissediyoruz.Takımımız seyircisiz kalsın istemiyoruz.Ama bir Ankaragücü maçına seyirci götürelim dedik. Öyle bir görüntü ortaya çıktı ki, 20 kişi bir yerde, 30 kişi bir yerde, 50 kişi bir yerde. Ankara taraftarları bile “Neden ayrı ayrı oturuyorlar?” diye sordu.Böyle bir sıkıntı oldu. Gruplar arasında keşke bir birliktelik olsa. Ortak payda Denizlispor olsa. Bizde gitsek veya biz beceremesek bile taraftarın gücü aslında hiçbir kimse de yok. Yönetimde bile yok. Eskişehir taraftarı, Samsun taraftarı Valilik önüne yığıldığı anda istediklerini koparıyorlar. Dolayısıyla biz bunu Denizli’de yaşayamıyoruz.Biz de bunun üzüntüsünü yaşıyoruz. Böyle bir gruplaşma böyle bir ekip, böyle bir birliktelik olursa, belediyeler bile buna kulak verebilir. Belediyeler sıraya koyabilir. Her deplasmana 2’şer 3’er tane otobüs, buradan kaldırılabilir. Orada da biletler konusunda da yönetim bir planlama yapabilir.Keşke böyle bir şey olsa, biz de kendimizi oralarda yalnız hissetmesek.” dedi.

Haber: Gamze Yürektürk
Kaynak: Denizli Trafik Yaşam Grubu

No tags for this post.

The post Atilla ve İrdem DTYG’ye Konuştu appeared first on Denizli Post.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam