Atatürk Büstünü Kanala Attılar

21 Mart 2018 41 0


Çivril İlçesi’nde kurutma kanalı içine atılmış Atatürk Büstü bulundu.

Genç Çivril Gazetesi’nin haberine göre, Çivril Devlet Hastanesi karşısında yer alan kurutma kanalına Atatürk Büstü atıldığı ortaya çıktı. Bugün sabah saatlerinde koyunlarını otlatmaya götüren bir çobanın bulduğu ve çöplerin arasına atılmış Atatürk Büstü’nün kim yada kimler tarafından atıldığı bilinmiyor.

Koyunlarını otlatmaya götürdüğü esnada Atatürk Büstü’nü bulan ve yapılan olayı büyük bir saygısızlık olarak nitelendiren Ali Maviş, olayın kim yada kimler tarafından yapıldığının en kısa sürede aydınlatılmasını istiyor. Büstün çalınmış olabileceğine dikkat Çeken Maviş “Sabah koyunları otlatmaya götürürken Atatürk Büst’ünü fark ettim. Kurutma kanalına atılmış. Daha sonra diğer arkadaşlarda gördü. Bizim düşüncemiz Büst bölgede yaşayan vatandaşlar tarafından ya bir kurumun veya okulun önünden söküldü ya da birileri Büstü çöpe attı burada yaşayanlarda alıp getirdi. Hangisi olursa olsun bu yapılan büyük saygısızlıktır. Gerekirse Çivril Kaymakamlığına varıncaya kadar çıkacağım bu olayın aydınlatılmasını istiyorum.” dedi.

Meydana gelen olayla ilgili Çivril Emniyet Müdürlüğü ekipleri inceleme başlattı. Kanala atılan büst üzerinde bulunan parmak izleri alınmak üzere emniyet müdürlüğüne götürülürken olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

No tags for this post.

The post Atatürk Büstünü Kanala Attılar appeared first on Denizli Post.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam