Arslan ve Tin arasında sms polemiği

20 Nisan 2018 65 0


CHP Milletvekili Kazım Arslan bugün bir basın bülteni göndererek AKP milletvekili Şahin Tin’in muhtarlıklara gönderdiği İŞKUR sms’ini eleştirdi. Arslan’ın bu açıklamasına Tin’den cevap gecikmedi.

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan bugün bir basın açıklaması yaparak AKP Milletvekili Şahin Tin’in İŞKUR’la alakalı muhtarlıklara gönderdiği sms’i eleştirdi. Arslan, açıklamasında şöyle dedi:

‘Baskın seçim kararının ardından, AKP Denizli Milletvekili Şahin Tin, STK’lara, muhtarlara ve vatandaşlara SMS ile iş mesajı gönderdi.

Bu mesaj işsiz olan vatandaşların umutlarını oya çevirmek için ve onları kandırmaya yönelik bir projedir. Tekliflerinde samimi ve ciddi iseler, geçici işçi alacaklarına neden kadrolu işçi almıyorlar? Bu iktidarın döneminde işsizlik yüzde 11’lere varmış, genç işsizlik oranı yüzde 30’lara çıkmış, neden ciddi çözüm üretmiyorlar? Şimdiye kadar neden böyle bir projeyi gerçekleştirilmedi de seçimler beklendi? Her zamanki gibi akıllarına neden baskın seçim öncesi gelmiştir? Geçici işçi olabilmek için geçmişte uyguladıkları partilerine kayıt yaptırma şartı yine aranacak mıdır? Yoksa her seçim öncesi olduğu gibi MİLLETİ KANDIRMAYA DEVAM MI EDECEKSİNİZ?

İşte Şahin Tin’in Denizli’deki STK’lara, muhtarlara ve vatandaşlara gönderdiği mesaj aşağıdaki gibidir.

“Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında belediyeler ve bazı kurumlara geçici personel istihdamı yapılacaktır. Çevrenizde iş arayanları 20 Nisan 2018 Tarihine kadar İŞKUR Müdürlüğü’ne başvuru için yönlendirebilirsiniz. Bilginize… Şahin Tin Denizli Milletvekili” ‘


Arslan’ın bu açıklamasına Şahin Tin’den cevap gecikmedi. Tin Arslan’a cevap olarak Twitter’dan şunları yazdı:

‘1)CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan bazı basın yayın organlarına hazır kalıp haber servis ederek şahsım üzerinden prim yapma ve rol kapma derdine düşmüş. Hatırlatmak isterim ki, Milletvekili olarak toplumu ilgilendiren hususlarla ilgili bilgilendirme yapmak asli vazifemizdir.

İŞ-KUR aracılığıyla yapılacak olan istihdam bilgisinin toplumun tüm kesimlerine ilan edilerek bilgilendirme yapılmasına çalının arkasından bakmak akla ziyan bir durumdur. Kaldı ki, ilanın nerede, nasıl yapıldığı ve nereye müracaat edileceği de çok net ifade edilmiştir.

Bu panik neden aslında anlamak çok da zor değil. Erken seçim telaşıyla, ne yapacağını bilmez bir vaziyette, koltuk kapmak adına beyhude bir yolda sağa sola savrulan deli saçması bu sözler, sözün sahibinin hedeflerini şarampole yuvarlayacak niteliktedir.

Ünlü bir düşünür ne güzel söylemiş; “Ya bir yol bul, ya bir yol aç, ya da yoldan çekil” diye. Bu zihniyetin milletimizin beklentilerine yol bulması, ya da yol açması beyhude bir bekleyiştir. CHP, bırakın iyi bir iş yapmayı, kör fikirlerini bile yoldan çekmeyi akıl edememiştir.

AK Parti 2002 yılından bugüne yaptığı icraatlar ile milletimizin takdirini kazanmış, güvenini her seçimde tazelemiş ve verdiği her sözü yerine getirmenin haklı gururunu yaşamıştır. Deyim yerindeyse bizim hizmetlerimizi sağır sultan duydu, bir bunlar anlayamadı.

Özetle şunu ifade etmeliyim ki; “Milletimizin taleplerine sağır olan CHP zihniyeti bizi anlayamaz.” ‘

 

No tags for this post.

The post Arslan ve Tin arasında sms polemiği appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam