AK Partili Uğur Gökbel’den Filistin Açıklaması

18 Mayıs 2018 42 0


AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, yakın zamanda Filistin’de yaşananların İslam aleminde birliğe, dayanışmaya ne kadar ihtiyaç duyulduğunu gözler önüne serdiğini belirterek, “Türkiye İslam aleminin umududur. Arap ülkeleri sus-pus olmuşken, zulme en sert tepkiyi AK Parti iktidarının yönettiği Türkiye Cumhuriyeti vermiştir. AK Parti, sadece Türkiye için değil, mazlum milletler için de iktidarda kalmalıdır. İnşallah öyle de olacaktır” dedi.

AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, ilçe yönetimi, kadın ve gençlik kolları ile birlikte, Pamukkale’yi mahalle mahalle gezmeye, vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor.

 

“BİRLİK VE DAYANIŞMA İÇİNDE OLMALIYIZ”

Halkla buluşmalarında AK Parti iktidarının hizmetlerini anlattıklarını belirten Gökbel, “İnsanımıza, AK Parti’nin Türkiye için istikrar kaynağı olmasının yanı sıra içinde bulunduğu coğrafyanın geleceğinin de teminatı olduğunu anlatıyoruz. Amerika Birleşik Devletleri’nin uluslararası kamuoyunun tepkilerine rağmen, elçiliğini Kudüs’e taşıması ve bunu dünyaya duyurmak için demokratik haklarını kullanan mazlum Filistin halkının katledilmesi olayını yaşadık. Bu olay; İslam âleminin birlikteliğe ne kadar ihtiyacı olduğunu göstermiştir. En sert tepkiyi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan vermiştir. Dünyaya açık açık zulmü haykırmış, mazlum Filistin halkının yanında olduğumuzu net bir şekilde ortaya koymuştur. Bunun yanı sıra Arap ülkelerinin sessizliği de tarihe utanç vesikası olarak geçmiştir. Durum ortadadır. İslam âleminin Türkiye’nin liderliğine ihtiyacı vardır. Bu da ancak AK Parti iktidarının devamıyla mümkündür. Çünkü emperyalizme, siyonizme karşı durabilecek cesaret, güç ve mücadele anlamındaki altyapı AK Parti kadrolarında ve liderinde mevcuttur” dedi.

 

“DURMAK, DİNLENMEK YOK”

Parti teşkilatlarına her fırsatta, AK Parti iktidarının bölge ve Türkiye için ne kadar hayati bir önemi olduğunu anlattığını ifade eden AK Partili Uğur Gökbel, “Bu yüzden durup dinlenmeden çalışıyoruz. Türkiye’yi, İslam coğrafyasını AK Partisiz bırakmaya hakkımız yoktur. Bu bilinçle, gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

No tags for this post.

The post AK Partili Uğur Gökbel’den Filistin Açıklaması appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam