AK Partili Şahin Tin’den, Temelli’nin “Kürdistan” çıkışına sert tepki

14 Şubat 2019 182 0

[ad_1]

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin grup toplantısında 31 Mart’taki seçimler hakkında, “Kürdistan’da kazanacağız, batıda AKP’ye kaybettireceğiz” sözlerine tepki gösterdi. Temelli’nin konuşmasını twitter’dan paylaşan Milletvekili Şahin Tin, “Bu adam ne zırvalıyor!” diye sordu, “Terör örgütleri ile aynı tastan çorba içenlerle birlikte yol yürümek hangi milliyetçiye yakışır, hangi ülkücüye şık durur ve hangi Atatürkçü’nün vicdanını kanatmaz, anlamak mümkün değil” diyerek CHP ve İYİ Parti’ye göndermelerde bulundu.

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin partisinin TBMM Grubu’nda yaptığı konuşmaya AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin’den tepki geldi. Doğu ve Güneydoğu bölgelerimizi “Kürdistan” olarak tanımlayan, HDP’nin stratejisini, “Kürdistan’da kazanacağız, batıda AKP’ye kaybettireceğiz” ifadeleriyle açıklayan Temelli’nin sözlerine tepki gösteren AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, “Bu adam ne zırvalıyor!” dedi.

Temelli’nin konuşmasının bir bölümünü video olarak twitterdan paylaşan Milletvekili Şahin Tin, birbiri ardına tweetler atarak eleştirilerini sıraladı.

HDP’NİN GERÇEK YÜZÜ ORTADA!

HDP’nin amacının belli olduğunu ifade eden Milletvekili Şahin Tin, attığı tweetlerde, “HDP’nin gerçek yüzü ortadadır, gayesi açık ve nettir. Irkçılık sığınağı, ayrımcılık ise ihanet yoludur. Hayalleri ve eylemleri ise birliğimize ve kardeşliğimize kurşun sıkmak, ecdadımızın bize mirası olan memleketimize saldırmaktır. Gazi Meclisimizin çatısı altında her kim olursa olsun kimse Kürdistan safsatasını ağzına alamaz. Bu aziz millet ülkemize ihanet içinde olanları da, hainlere destek verenleri de çok net görüyor. Öyle ki, istiklaline ve istikbaline sahip çıkanları da çok iyi biliyor” ifadelerine yer verdi.

“İHANET ÇUKURU” BENZETMESİ!

“Kimsenin Türkiye Cumhuriyeti devletini yok saymasına ne fırsat veririz ne de müsaade ederiz” diyen AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, “Dün atalarımız nasıl ‘Varlığımız Türk Varlığına Armağan Olsun’ dediyse, milletimiz de bu yanlış sokakta gezenlere aynı şuuru ve bilinci yeniden hatırlatacak irade ve kudrete sahiptir. Bu ihanet çukurunda olanlara söylenecek söz kalmamıştır. Ancak aynı dereden su içmek isteyenlere soruyorum. Şehitlerimizin kemikleri sızlamaz mı? Onların ailelerinin yüzüne nasıl bakacaksınız? Bu düpedüz şanlı bayrağımıza ihanet, aziz milletimizi yok saymak değil midir? Artık sabah olmak üzere… Gün ağarmadan, iş işten geçmeden herkes üzerine düşeni almalı ve gerçekleri görmelidir. Aziz milletimizin feraseti yüksektir. Sakın unutmayın; Milletimizin suskunluğu acizliğinden değil, asilliğindendir” ifadeleriyle CHP ve İYİ Parti’ye göndermelerde bulundu.

No tags for this post.

The post AK Partili Şahin Tin’den, Temelli’nin “Kürdistan” çıkışına sert tepki appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

[ad_2]

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ