Ak Parti’den T.C. Önergesine Ret!

11 Haziran 2019 125 0

Acıpayam Belediye Meclisi Haziran ayı oturumunda CHP grubu tarafından verilen belediye tabelasına “T.C.” ibaresinin konulmasına yönelik önerge, AK Parti grubunun oylarıyla reddedildi.

Acıpayam Belediye Meclisinin Haziran ayı oturumu gerçekleşti. Acıpayam Belediye Meclisi Haziran ayı oturumu Belediye Başkanı Hulusi Şevkan’ın izinli olması nedeniyle Başkan Vekili Şükrü Yalçın Başkanlığında gerçekleşti.

Mecliste CHP grubu meclis üyeleri tarafından belediye tabelasına “T.C.” ibaresi konulmasına dair önerge verildi. Önergede, “Acıpayam Belediye Binası yapıldığında, belediyeye ait bir bina olması dolayısıyla Acıpayam Belediye Sarayı olarak adlandırılmış idi. Belediyemiz binasının zeminindeki tüm işyerlerinin satılmasından ve zemin katta belediyemize gelir getiren bir işyeri kalmamasından dolayı, isminin Türkiye Cumhuriyeti Acıpayam Belediyesi olarak değiştirilmesini talep ediyoruz” denildi. CHP grubunun meclis üyelerinin tamamının onayı ve imzası olan dilekçesiyle verilen önerge, AK Parti grubunun verdiği ret oylarıyla gündeme alınmadı.

Kaynak: Acıpayam Gazetesi.com

No tags for this post.

The post Ak Parti’den T.C. Önergesine Ret! appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.