59 Yaşında Üniversite Sınavına Hazırlanıyor

08 Mart 2018 28 0


Acıpayamlı 59 yaşındaki lise mezunu Veli Düdükçü, hukuk fakültesini kazanmak için üniversite sınavına hazırlanıyor.

Ortaokul mezunu olan Acıpayamlı 59 yaşındaki Veli Düdükçü, 1976 yılında oğlunun uzman çavuş olarak görev yaptığı Kırıkkale’de açıköğretim sınavlarını hazırlanarak 3 yılda lise diploması aldı.

Aynı yıl içinde 4 yıllık İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesini kazan Veli Düdükçü, hedefinde Hukuk olduğu için kayıt yaptırmadı. 2018 yılında yapılacak olan üniversite sınavında hukuk fakültesi kazanmak için sınava başvurdu.

Sınavı kazandığı takdirde şehir dışında bir üniversite kazanırsa gideceğini söyleyen Veli Düdükçü gençlere seslenerek, “Ben buradan gençlere sesleniyorum. Herkes mutlaka okumalı. Mesleğinin üzerine okumalı, kendi arzu ve istekleri üzerine okumalı yani laf olsun diye okumamalı ama mutlaka eğitim yapmalı. Hukuk fakültesi bitirdiğim takdirde haksızlığa uğramış insanlara bir nebze olsun yardımcı olabilmek.” dedi.

59 yaşında olan Veli Düdükçü, Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan’ı makamında ziyaret etti. Başkan Şevkan, okuma azminden dolayı Düdükçü’yü kutlayarak kendisine “Beyaz Zambaklar, İdeal Öğretmen ve Atatürk’ten Küçük Hikayeler” kitaplarını hediye etti.

No tags for this post.

The post 59 Yaşında Üniversite Sınavına Hazırlanıyor appeared first on Denizli Post.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam