200 Üniversitenin Rektörü Denizli’de Bir Araya Geldi

12 Mayıs 2018 47 0


Denizli’de 9-10-11 Mayıs tarihleri arasında yapılan Üniversiteler Arası Kurul Toplantısı için bir araya gelen Türkiye’deki 200 üniversitenin rektörü, son gün gezdikleri Buldan’ı çok beğendiler.

Üniversiteler Arası Kurul Toplantısı, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın çağrısı üzerine ilk Denizli’de toplandı. 9-10-11 Mayıs tarihleri arasında normal toplantılarını sürdüren Türkiye’deki 200 üniversitenin rektörü son gününü Buldan gezisine ayırdı.


Gruplar halinde Buldan’a gelen rektörler ilk olarak, halen kazıların devam ettiği antik Tripolis kentini gezdiler. Burada kazı heyeti başkanı Prof. Dr. Bahadır Duman’dan kent ve kazıları hakkında bilgi alan rektörlere Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay eşlik etti.

Rektörler daha sonra şehir merkezine geçerek, Nuri Akın Parkı’nda, Buldan Belediyesi tarafından ikram edilen Buldan Simidi ve peynir eşliğinde çay içerek yorgunluk attıktan sonra, Belediye tarafından Buldan Meslek Yüksekokulu’na tahsis edilen ve eğitim amaçlı kullanılan Beyler Konağı’nı gezdiler. Beyler Konağı’nın bulunduğu Dokuma Pazarı caddesinde çektirilen hatıra fotoğrafının ardından Buldan Belediyesi El sanatları ve Kültür Merkezi’ne geçildi. Burada dokuma tezgahları ve Buldan Dokumaları hakkında bilgi alan rektörler, Buldan Çarşısında alışveriş yaptıktan sonra Buldan’dan ayrıldılar.

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, 3 günlük yoğun çalışmanın ardından gerçekleşen Buldan gezisinin çok iyi geldiğini, rektör meslektaşlarının bu geziden çok memnun kaldıklarını ve Buldan’ı çok sevdiklerini belirterek, bu gezide kendilerine eşlik eden ve yanlarından bir an olsa bile ayrılmayan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay’a gösterdiği misafirperverlik için teşekkür etti.
Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay’da, Türkiye’deki 200 üniversitenin rektörünü Buldan’da ağırlamaktan dolayı çok büyük gurur duyduklarını, Buldan’ı en iyi şekilde tanıtmak için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, rektörlerin Buldan’a gelmesini sağladığı için Prof. Dr. Hüseyin Bağ’a teşekkür etti.

No tags for this post.

The post 200 Üniversitenin Rektörü Denizli’de Bir Araya Geldi appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam